EPE пена Лист Сврзување машина

Краток опис:

EPE Foam Sheet Thickener FC Series foam sheet (pearl wool) bonding machine is essential special equipment for deep processing. It is used to bond double or multi-layer when the thickness of once forming sheet is insufficient. The thickness after processing can reach 4-100mm thus expand the applied range of PE foam sheet. EPE Foam Sheet Thickener Model Unit FC-1200 FC-1500 FC-1800 Product Width mm 1200 1500 1800 Heating Method Electrical heating Driving Power kw 1.5 ...


детали за производот

Тагови производ

EPE пена Лист Згуснувач

FC Серија пена лист (бисер волна) сврзување машина е од суштинско значење специјална опрема за длабока обработка. Тоа се користи за да се поврзат двојно или мулти-слој кога дебелината на еднаш формирање на состојба е недоволна. Дебелината по обработка може да достигне 4-100mm на тој начин се прошири применуваат спектар на ЈП пена лист.

EPE пена Лист Згуснувач
модел единица

FC-1200

FC-1500

FC 1800

Ширина на производот mm

1200

1500

1800

греење Метод

електрично греење

движечка сила kw

1.5

2.2

2.2

инсталирана моќност kw

20

25

30

димензија m

4,5 × 1,8 × 1,8

4,5 × 2,2 × 2,0

4,5 × 2,4 × 2,2

вкупна тежина t

2

2.5

3

xcx (1) xcx (2) xcx (3) xcx (4) xcx (5) xcx (6) xcx (7) xcx (8) xcx (9) xcx (10)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!